Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
A Nyugat is azt kamuzta, hogy „békés és demokratikus” átalakulással döntötték meg 2014-ben az Euromajdan felkeléssel a korábban oroszbarát rezsimet.
„Az oroszok azt kamuzzák, hogy békefenntartóként vonultak be, de a Nyugat is azt kamuzta, hogy »békés és demokratikus« átalakulással döntötték meg 2014-ben az Euromajdan felkeléssel a korábban oroszbarát rezsimet (130 halottal). Ukrajnában idegen hatalmak vívnak egymással proxy háborút, propaganda hazugságokkal . Az ukránokat pont úgy buzdította a Nyugat az oroszokkal szembeni fellépésre ahogy minket 56-ban és most pont úgy hagyja őket a pácban. Csak eszközként használják őket. Hát, ha valaki szerint ez a cinikus képmutatás a szolidaritás, az kövesse az épp uralkodó antiszociális médiahisztériát és tegyen magának olyan zászlót, amilyet épp akar, de az ukrán zászló ebben a kontextusban sajnos nem pacifizmust jelent, hanem a nyugati tábor támogatását.
Azért közben nem kéne elfelejteni, hogy háborúzni sosem népek szoktak egymással, hanem a nyakukban ülő elitek. Az ukrán és az orosz katonák meg a civil áldozatok egyaránt áldozatai egy mocskos nagyhatalmi játszmának, ami nem most kezdődött. Ja és ne feledkezzünk meg arról sem, hogy Ukrajnáról nem sok jót mondhat az ott élő és most miatta haló magyar lakosság. Sőt, a szomszédos országok közül talán ott van a legsötétebben nacionalista magyarellenes politika (nyelvtörvény stb). Azért ez se legyen már mellékes szempont. Attól még hogy most Putyin gyalázatosan lerohanta őket nem kéne hirtelen idealizálni az ukrán államot, mert amit egyébként sztenderden képviseltek az nem túl vállalható és demokratikusnak vélni is inkább félreértés.”
Fotó: Allison Bailey / NurPhoto / NurPhoto via AFP